X
تبلیغات
زولا

گفتگوی رُخنامه‌ای با یک هموطن میانه‌ای

چهارشنبه 14 خرداد 1393 ساعت 13:41


مهرداد ایران‌مهر


به قول معروف، دستم شکست و زبانم سوخت، و در یک مطلب فیسبوکی نظری گذاشتم!

از همینجا بود که داستان من با یکی از هموطنان اهل میانه آغاز شد. این گفتگو، بنا به درخواست آقای «اسد شیخ» و بدون هیچگونه ویرایشی منتشر می‌گردد.


https://www.facebook.com/profile.php?id=100003149439486&sk=friends#!/kamal.rahmanian


اعتراف صریح عالی‌ترین فرماندۀ سپاه به دخالت در انتخابات ٨٨

روایت سردار جعفری از کودتای انتخاباتی سپاه برای جلوگیری از پیروزی میرحسین موسوی

سردار جعفری در ویدیویی که اخیرا در اینترنت منتشر شده و حالا در شبکه های اجتماعی دست به دست می چرخد، علنا و به صراحت از دخالت سپاه و بسیج در انتخابات سال 88 علیه میرحسین موسوی و جریان حامی وی، و نقش این نظامیان در تغییر نتیجه انتخابات سخن می گوید. این اولین اعتراف صریح عالی ترین فرمانده سپاه به نقش این نیروی نظامی در کودتای انتخاباتی است.

http://www.kaleme.com/1393/03/11/klm-186448/

 

ژوئن 2‏، ساعت ‏00:28‏ · پسندیدن · 4

مهرداد ایران مهر:حوادث 88 زیر سر استراتژیکی‌ها یعنی همین گروه مخوف فعلی دولت بنفش بود، تا میرحسین ملی‌گرا سرانجام به حصر رفته و آقایان هم به عنوان ناجیان ایران، امروز به روی کار آمده و در ائتلاف با مشارکتی‌های وطن‌فزوش، کشور را به سوی تجزیۀ نرم سوق دهند.‏

ژوئن 2‏، ساعت ‏01:37‏ · لغو پسندیدن · 4

 


:Asad Sheikhافا مهرداد سیاست بلد نیستید . وشمارا شایسته نیست اینگونه حرف بزنی . میفهمی معنی ا چیست یعنی من که به روحانی رای داده ام شدم وطن فروش وشما که شرکت نکردید ودر حقیقت به جلیلی رای دادید شدید وطن پرست ؟ هرکس درانتخابات شرکت نکرد در عمل به جلیلی رای داده‏

ژوئن 2‏، ساعت ‏01:48‏ · پسندیدن · 7

 


از: فردا بهارستان.‏ژوئن 2‏، ساعت ‏01:51‏ · پسندیدن · 3

مهرداد ایران مهر:

جناب شیخ؛ شما این همه فرض را از کجایتان یکجایی درآوردید؟ نکند علم غیب دارید و ما خبر نداریم؟ در کشورهای استعمارزده، اصولا مغز مردمش به صورت صفر و یک کار می‌کند. یعنی: اگر طرفدار روحانی نیستی، پس حتما طرفدار احمدی‌نژاد هستی و به جلیلی رای داده‌ای! برای اینکه سر یکدیگر را به درد نیاوریم، پیوند زیر را بخوانید و در صورت تمایل، پاسخ دهید. سپس گفتگو خواهیم کرد.


https://www.facebook.com/permalink.php?id=253585727994608&story_fbid=10201595776358585


ژوئن 2‏، ساعت ‏02:07‏ · لغو پسندیدن · 3

 


:Asad Sheikh

اقای مهرداد عزیز ایا نمی دانید همان کسانی که به موسوی رای دادند به روحانی هم رای دادند ؟ ایا شما میتوانید بفرماییدروش وعملکرد کدام جریان سیاسی در فضای امروز جامعه مفید به حال کشور عزیزمان ایران هست ؟‏

ژوئن 2‏، ساعت ‏09:19‏ · پسندیدن ·

 

02:33

آقا پسر اولا   من اذر بایجانی هستم و با  پان ترکیسم مخالفم وبا تونیز مخالفم که هویت منو  انکار میکنی 

تو جنبش سبز را و ا8 کیلیون رای دهند ه به روحانی را توهین میکنی . مغز پویای شما  همان هست که برای خودت جایگاه متعالی وزبان ومنطق خودرا مثل شاهنشاه اریامهر میپنداری !! ونخواستم جوابت را انجا بدهم . فقط یک موضوع . کسی که در  انتخابات که مثلا بین خاتمی و ناطق نوری  شرکت نکند  در عمل به نفع  ناطق نوری رای داده  با هر نیت  مگر خاتمی واحمدی نژاد را یکی پنداری ؟که بهتر است رابطه ما را فطع کنیم و در ضمن من در ایران هستم ودر 1355 از دانشگاه تهران دکتری گرفتم ودر سال 64 پس از دوسال زندان با دهانی که حتی یک دندان نداشتم (در سن 36 سالگی  فارغ از زندان شدم !! پس ادبیاتت را درست کن وخودرا بالاتر از انیشتاین نگیر.

 


مهرداد ایران مهر:

نمی‌دانم از اینکه کسی را "آقاپسر" بنامید، چقدر لذت می‌برید؟! اما حالا به هر حال. در ضمن مگر شما هویتی به جز "هویت ایرانی" هم برای خودتان قائل هستید، که موضوع را من و مایی کرده و مدعی هستید که بنده آن هویت را انکار می‌کنم؟! نکتۀ دیگر آنکه، من یک سبز هستم و زندانش را هم کشیده‌ام، اما هیچگاه گول حقۀ بنفش را نخواهم خورد. همچنین مثل روز روشن است که آن پیوند (لینک) قبلی را هم نخوانده‌اید. در ضمن، من برای اینکه در همان صفحه گفتگو کنیم، هیچ مشکلی ندارم.

 


:Asad Sheikh

.08:24

lمتشکرم . من  چپ  هستم ولی در جنش سبز وگرداننده ستاد موسوی در شهرمانئ  بودم وستاد روحان را نیز ؟ ولی عزیز باور کنید من هر روز با پان ترکیست ها در گیرم وانها همین حرف های شما را معیار قرار میدهند .1 زبان مادر ی طبق اعلامیه جهانی حقوق بشر به رسمیت شناخته شده است وفرمیش شما مثل  گفته همیه اقاین در بار اسلام وایران هست همه برابرند وایرانی وبراداران اهل تسنن . در صورتی که برای دیگران هیچ حقی قایل نیستند  . با اجازه من ان ان لینک قبلی را پیدا میکنم چشم صحبت میکنیم ولی لطفا کمی در این مورد د مطالعه کنید وبزرگترین خطر ایران عزیزمان تجزیه هست مگر به صورت علمی مسئله حل شود.

 


مهرداد ایران مهر:

20:39

با اجازۀ شما بنده در این زمینه فراوان مطالعه کرده‌ام و اکنون به تالیف و یادگیری همزمان در زمینۀ آسیب‌شناسی و دلایل محوری "تجزیه نرم ایران" که آرام  و پیوسته از سوی دشمنان در حال پیگیری است، می‌پردازم.

در متن اصل 15 قانون اساسی، نامی از "زبان مادری" برده نشده است.

...تدریس ادبیات زبان‌های محلی و قومی در مدارس، در کنار زبان فارسی، آزاد است.

البته بحث دربارۀ "ترکی آذربایجانی" فراوان است. دیگر آنکه، پان‌ترک‌ها چون شکمشان سیر است و مصیبت‌های کردها و بلوچ‌ها و... را نداشته و همچنین به خوبی از سوی "دایی‌اسرائیل" کاه و جو به ایشان خورانده می‌شود، یکسر در حال جفتک انداختن و ابراز ادعاهای واهی "صد من و یک غاز" هستند.

اولویت آموزش زبان محلی برای یک کُرد، طبق پژوهش‌ها، اولویت بیست و ششم است.


http://kuroshebozorg2.persianblog.ir


https://www.facebook.com/permalink.php?id=253585727994608&story_fbid=10201595776358585


 

:Asad Sheikh

دوست عزیز من هم مطالعه کرده ام . در قانون اساسی هم تدریس به زبان مادر در کنار زبان فارسی امده . در اعلامیه جهانی حقوق بشر هم در ماده یک ان امده  تمامیافراد بشر ازاد به دنیا می ایند و واز لحاظ کرامت وحقوق   باهم برابرند   و....  حالا این کرامت وحقوق برابر  یعنی زبان شما حق وزبان من جفتک انداختن ؟؟ دوست عزیز  من بیش از شما با پان ترکیست ها مبارزه کرده ومی کنم ولی انها را شماها تحریک میکنید ؟"؟ تجزینرم وقتی انجان میگیرد وخطرناکترین ومحتمل ترین خطر میباشد که حاکمیت یه حقوق ملت ها   را نادیده بگیرد  وشما میتوانید از همان منابعی استفاده کنید که همان منابع به گونه ای دیگر پان ترکیسم وپان عربیسم وپان فارسیسم را تغذیه میکند ومن انسانم ارزوست . چه فارس وترک وکرد وعرب انگلیس و بودایی ومسلمان و....

 


مهرداد ایران مهر:

10:42

حیرت‌زده‌ام که چطور شما ترکیب «تدریس به زبان مادر» را در متن اصل 15 می‌بینید، و احتمالا من کور شده‌ام و نمی‌بینم!

*اصل 15 قانون اساسی: زبان و خط رسمی و مشترک مردم ایران فارسی است‌. اسناد و مکاتبات و متون رسمی و کتب درسی باید با این زبان و خط باشد. ولی استفاده از "زبان‌های محلی و قومی" در مطبوعات و رسانه‌های گروهی و "تدریس ِ ادبیات آن‌ها در مدارس‌، در کنار زبان فارسی" آزاد است‌.*

زیرا آنچه من می‌بینم، «تدریس ِ ادبیات زبان‌های محلی و قومی...» است، نه «تدریس به زبان مادر».

آنچه را نیز دربارۀ حقوق برابر گفتید، در متن اصل 19 قانون اساسی کشورمان هم آمده است.

و اما، معنای «زبان شما» و «زبان من» را درست متوجه نشدم! شما کی هستید که ما نیستیم، و یا ما کی هستیم که شما نیستید؟ مگر همگی ما ایرانی نیستیم؟

تا جایی که من می‌دانم، زبان ملی، رسمی و مشترک همۀ ایرانیان و ایرانی‌تباران «فارسی» است. حالا مگر شما روی کرۀ ماه زندگی می‌کنید که زبانتان با ما ایرانیان فرق دارد؟

البته آنچه مدنظر شماست، زبان و گویش‌های محلی است، که هم‌اینک نیز کاملا آزاد بوده و برعکس ترکیه و باکو و ازبکستان، کاربرد و تدریس آن‌ها در کشورمان در چارچوب قانون، منعی ندارد.

جفتک انداختن هم، مصداق نادیده گرفتن قانون و سخن گفتن از «آموزش "به" زبان مادری اقوام!» است. وگرنه که «تدریس " ِ" ادبیات زبان‌های محلی و قومی...» هیچ اشکالی نداشته، بلکه بسیار هم خوبست.

دربارۀ «حقوق ملت‌ها» هم، منظورتان را نفهمیدم. اگر منظورتان ملت ایران است، که باید گفت تاکنون حقوق همگی ما به طور یکسان استیفا و نیز ضایع گشته است و سرنوشت مشابهی داشته‌ایم. البته ملت دیگری هم در خاک کشورمان، به جز ملت ایران، نداریم.

و اما، دربارۀ مفاهیم فارس و ترک و کرد و عرب نیز، لطیفۀ جالبی بود. چون سه مفهوم فارس، ترک آذری و عرب ایرانی، مفاهیمی جعلی و ساختۀ ذهن بیمار استعمارند. چرا که آذربایجانی، خراسانی، یزدی، همدانی، اردبیلی، خوزستانی، ایلامی، ارمنی، بختیاری، ترکمن، کرمانی، بلوچ، بوشهری و...، مفاهیمی قابل‌فهم‌تر می‌باشند....

 :Asad Sheikh

11 ساعت پیش

خوب شد زبان وادبیات قومیت هارا قبول کردید .  و کسی در ایران جانداراد که خودرا قیم ملت ها میداند و یادمان باش حق گرفتنی است ونه دادنی ؟! شما چه طور این همه ملیت ها و ادیان مختلف را رد میکنید ؟ آیا در دنیا زبان ترکی میدانید چند ده برابر فارس هست ؟؟ ایا میدانید در چین دویست میلیون ترک هیست که به زبان من حرف میزنند و حتی در روی پول ملی شان در تمام چین  یکی به زبان  چینی ودر زیرش دقیقا با ایان نوشتار (بانک مرکزی جمهوری خلق چین ) در صورتی که بیشاز 6برابر ترک ها چینی ها هستند ولی در ایران  اگر عرب . بلوچ . کرد . ترک وتات وگبلک را کم کنید  زبان ترکی فکر نمیکنم کمتر از فارسی باشد و شما دیکتاتور مابانه امر میکنید وبه جنگ قومیت ها دامن میزنید ومن شمارا نه دوست ایران ونه دوست هموطنان فارسیم میشناسم شما به عنوان یک افکار فاشیستی دارید که خود متوجه نیستید و مباد ان روز که فکر شما که هرکس به وطن خود برگردد وان موقع بر ایند نیروهامشخص خواهد کرد وشما بهتر است  در صفحه  وبه صورت ازاد قضاوت کنیم وشما هنوز نگفتید کدام جریان سیاسی را قبول دارید که چنین ایده (مثلشما ) در مورد ملیت ها حرف میزنید واگر این سئوالم را جواب ندهید . بحث ما نتیجه نخوهد داد.

 


مهرداد ایران مهر:

5 ساعت پیش

آنچه در قانون اساسی کشور آمده، «ادبیات زبان‌های محلی و قومی» است، نه قومیت‌ها!

شما لطف کنید و فهرست نام ملیت‌های دیگری که امروزه به جز «ملت ایران» در خاک کنونی کشورمان زندگی می‌کنند، نام ببرید.(فقط نام ببرید)

در ضمن، چنانچه ترکی هزار برابر فارسی هم باشد، این چه ربطی به شمای آذربایجانی دارد؟ بگذارید خود ترکان و تاتاران و مغولان سنگش را به سینه بزنند. اگرچه شک ندارم که شما با این سن و سالتان، متاسفانه حتی فرق میان آذری، ترکی و ترکی آذربایجانی را هم نمی‌دانید!

آنچه در شمال چین هست، «مغولستان جنوبی» نامیده می‌شود. لطف کنید به ما هم بگویید، چگونه آن سوی شمال‌شرق آسیا را به شمال‌غرب ایران ربط می‌دهید؟ اگر هم می‌خواهید خودتان را بکشید، دستکم برای گویش زیبا و کهن «آذری» که ایرانی است، بکشید. چرا اینقدر خودتان را برای زبان مردمان ترکستان شرقی، عذاب می‌دهید؟

بی‌گمان این را هم نمی‌دانید که قومی موسوم به «فارس» فقط در ذهن بیمار عده‌ای تصویر شده، و در واقع وجود خارجی ندارد. البته از اینکه طرفدار حسن روحانی هستید، همان اول فهمیدم که حتی این مسائل ساده را هم نمی‌دانید.

شما یک پان‌ترک هستید، دوست من.

به قول سیدجواد طباطبایی تبریزی: پان‌ترکیسم ملغمه‌ای از بیسوادی و بیشعوری است.

شما تا همین الان، حتی یکی از پیوندهایی را که برایتان گذاشته‌ام، نخوانده‌اید. شما بروید با همان محمدتقی زهتابی بعثی و حسین محمدزاده صدیق صهیونیست خوش باشید.

 


:Asad Sheikh

اولا من هر زبان وهر قوم وهر ادبیاتی را صاحب باشم بهتر تو بی ادب هست  من تورا بنام فاشیست مینامم نه فار س ونه ایرانی . پیرو هیتلر وشاهنشاه که ادبیات ان غبیر مرحوم را داریدد و اگر می خواهید در صفحه خودتان بنویسید تا جوابتان را  از ملت در یابید و  صدیق مزدور روی دیگر سکه ای به نام فاشیست هست که روی دیگرش شما باشیذد . مزدور خجالت نمی کشی . بیشعور گفتم حق را میگیرند اگر در اختیار سوسول هایی مثل شما باشد از پینوشهد بد ترهستید ؟ کثافت کدام ایران را میگویی کدام ملت را میگئویی انها  به روحانی رای دادند بیشخصیت توکه جرات وشهامت نداری اسم جریان سیاسی خود را بژگویی غلط میکنی وقت مرا میگیری بیشخصیت  جواب شاگرد داروین را در برابر کشیشها که گفته بودند مثل این که  بابای شما میمون بوده که اینگونه از نظریه داروین حمایت میکنی  و او در جواب گفته بود من افتخار میکردم بابای من میمون باشد ولی کشیش نباشد ؟ حالا منهم افتخار میکنم هرنامی داشته باشم غیر از هموطن با یک فاشیست مثل تو احمق . مزدور چرانمیگویی من سلطنت طلبم که اورا شایسته ادبیات تو بود.

 


مهرداد ایران مهر:

2 ساعت پیش

ببین خدا ما رو به چه احمق‌هایی، کرده 75 میلیون! تو اول برو یاد بگیر و «فارسی سلیس» بنویس، بعدش بیا و شخصیت پوچت رو با این حرف‌های مزخرف رکیک به نمایش بذار. در ضمن، اینقدر نفهم و بی‌خردی که فکر میکنی حتما همه باید عضو یک جریان سیاسی بخصوص باشند!

 


:Asad Sheikh

48 دقیقه پیش

خدا را من خلق کردهام  وبه خودم پناه میبرم  . ضمنا من نمی خواهم زبان لعنتی تورا سلیس  تورا بگویم چرا که تو عرضه ولیاقت نداری یک کلمه با زبان سلیس من حرف بزنی و وچه قدر بی شرم وبس شرفی که خودرا فعال سیلس مینامی ولی هیچ نهاد  مدنی و سیاسی را قبول نداری و یا مرمت یه قدری کثیف وننگین هست . که  از بیان ان شرمت می اید !! وتو یا بیا در صفحه علنی بامن حرف بزن وقضاوت را بگذار به عهده مبردم  والا من تورا معرفی میکنم تا ان بی لیاقتی تو مطرح شود والبته چند دقیقه پیش از صدای امریکا  رضا پهلویت مناظره داشت . وفهمیدم تو چه بیشرم وبی ادب وبیشرف هستی کثافت مرا هم مثل خودت کردی ریدم به زبانت و به فرهنگت و بهد شخصیت زبونت  بی شرم تورا شایسته نبود وقت گرانبهای مرا بگیرید واگر بی شرمی و بیشرفیت را کنار نگذاری وحرفهایت را در عالم مجازی به قضاوت عموم نگذاری   مجبورم حذفت کنم

 


مهرداد ایران مهر:

فقط نام و نشانی صفحه را بگو. صفحۀ آقای کمال رحمانیان یا جای دیگه؟ ثانیه‌ها را می‌شمارم. فقط زودتر بگو کجا و کدام نشانی.

 


Asad Sheikh:

حدود یک ساعت پیش.

مهر داد ایران مهر !!

دو ستان امروزه از هر حرف بی مسما باید ترسید !! این عالم مجازی راهم برای ما مضایقه میکنند نه تنها از طرف جناح ارتجاعی حاکمیت مثل احمدی نژاد و جبهه پایداری وروز نامه کیهان !! بلکه از طرف شخصی به نام مهر داد ایران مهر !!

دوستان دقت بفرمایید مهرداد ! ایران ! مهر!. ولی در واقع یک نئو نازیست که هرنوع زبان و قومیت وملیت های مختلف را انکار و فقط ایرانی انهم فقط کسانی هستند ...که فارس هستند !!! هیتلر غیر مرحوم !! موسلینی . نتانیاهو .مسعود رجوی وحسین شریعتمدار !! دوروز است که اعصاب منو داغان کرده ونتوانست بگوید من یک سلطنت طلب انهم نه از نوع هموطنان مظلوم ویا کسی که فکر میکند بهتریننوع حکومت سلطنت هست !! نه ایشان نه ایرانی هستند . نه مهر را میفهمند بلکه کین ایین ضد ایران عزیز !!وبازهم ضدمهر !! والبته بیتربیت ترین که میتوان دید وخواستم در صفحه عمومی افکارمان را به اشتراک بگذاریم . نه ان شهامت را داشت ونه ان صداقت را .. ولی امشب مناظره رضا پهلوی را ددم فهمدم که این اقا چه نوع ادمی هست

 

دنباله دارد...

 

https://www.facebook.com/asad.sheikh.585/posts/718691048169585?comment_id=718836561488367&offset=0&total_comments=24&ref=notif&notif_t=feed_comment_reply
بحثی فرعی در یک صفحۀ دیگر؛

 

سیدجواد طباطبایی تبریزی - نشریۀ طرح نو (تبریز):

پان‌ترکیسم، ملغمه‌ای از بیسوادی و بیشعوری است.

 


http://www.payampars.net/1476-ایران-را-ایرانستان-نکنید-مهرداد-ایران‌مهر.html


http://www.payampars.net/1476-%D8%A7%DB%8C%D8%B1%D8%A7%D9%86-%D8%B1%D8%A7-%D8%A7%DB%8C%D8%B1%D8%A7%D9%86%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D9%86-%D9%86%DA%A9%D9%86%DB%8C%D8%AF-%D9%85%D9%87%D8%B1%D8%AF%D8%A7%D8%AF-%D8%A7%DB%8C%D8%B1%D8%A7%D9%86%E2%80%8C%D9%85%D9%87%D8%B1.html


 

Asad Sheikh:

وهر جا پان فارسیسم هست فاشیسم هست با ان ادبیات شاهانه!

15 hours ago · پسندیدن

 


مهرداد ایران مهر:

وجود قومی موهوم، موسوم به «فارس» فقط در ذهن معیوب عده‌ای بی‌دانش و ناآگاه تعریف شده است. وگرنه چنین مفهومی (فارس) در عالم واقع وجود ندارد.

15 hours ago · پسندیدن

 

: Asad Sheikh

عجب میتوانی منو دروغگو بنامی ولی در این ایران عزیز ترک هست . کرد هست . عرب هست . بلوچ هست ولی هیچ کس حتی اکثریت هم بتاشد حق ندلرد حق اقلیت را انکار کند و شما اگر میتوانید همان بحث مارا به روی صفحه بیاور .. من به شما گفتم نه ایرانی هستید نه فارس بلکه یک فاشیست ونئونازست ؟ وشم با این ادبیادتان وافکارتان خطرناکترین فکر در باره وحدت ملی می باشید و اگر مصاحبه مارا نیاورید من خواهم گفت وقضاوت را با دوستان

 

مهرداد ایران مهر:

همانگونه که پیش‌تر هم گفتم، سه مفهوم فارس، ترک آذری و عرب ایرانی، مفاهیمی جعلی هستند. مفاهیم، همدانی، آذربایجانی، خوزستانی، ایلامی، بلوچ، ترکمن، کُرد، اصفهانی، زنجانی، لر، ارمنی، خراسانی، یزدی و... قابل‌فهم‌ترند. در ضمن در ایران، فقط یک ملت داریم، آن هم «ملت ایران». همچنین ما ایرانیان همگی ایرانی هستیم و نام بردن از اکثریت و اقلیت در ایران، کار بسیار مذموم و زشتی خواهد بود. اگرچه می‌دانم و خودتان هم گفتید که چپ هستید و چنانچه این مفاهیم از گفتمان چپ گرفته شود، دیگر چیزی از آن باقی نمی‌ماند. به هر حال، اینجا در ایران، ساعت از 4 بامداد گذشته است. به زودی تمام متن مکتوب قبلی میان بنده و شما را در همینجا بارگذاری خواهم کرد. شتاب نکنید

 


 

و بحث دربارۀ یک مطلب طنز؛


https://www.facebook.com/profile.php?id=100003149439486&ref=tn_tnmn#!/asad.sheikh.585?fref=ts


7 ساعت پیش · پسندیدن · 1

مهرداد ایران مهر:

آقای شیخ؛ شما که آدم به این باحالی هستید، چرا گاهی اینقدر عصبانی می‌شوید؟ :) یک هم‌سلولی در بند 240 اوین داشتم که از چریک‌های فدایی خلق بود. اما او به اندازۀ شما عصبانی نبود!

 


: Asad Sheikh

نه ئوست عزیز من از افکارت صادقانه میگویم.. میترسم . هرچه خواهش کردم با سند حرف بزنیم ...

4 ساعت پیش · لغو پسندیدن · 1

 

مهرداد ایران مهر:

نترسید آقای شیخ. بالاخره با هم دوست می‌شویم :)

4 ساعت پیش · لغو پسندیدن · 2

 

Ali Kharazy:

آقا مهرداد اخلاق دکتر حرف نداره

3 ساعت پیش · لغو پسندیدن · 2

 

Asad Sheikh:

پس دوستی هارا عشق هست ومهر داد عزیز اگر کوه سربه فلک کشیده دماوند خوب هست به خاطر داشتن گل های رنگارنگ در دامن خود و حتی با ان ارتفاعش در یک لحظه هم سرد ترین وهم کرمترین نقطه ایران زمین هست . باید از دماوند بیاموزیم زیبایی را که همه را فرزند خود می انگارد و بحث های قبلی اگر کدورتی شده تمام ونیاز امروز جامعه ما اتحاد هست . وبس

18 دقیقه پیش · لغو پسندیدن· 1

 


 

- گفتگوی اصلی را در پیوند زیر دنبال کنید:


https://www.facebook.com/asad.sheikh.585/posts/718691048169585?comment_id=718836561488367&offset=0&total_comments=24&ref=notif&notif_t=feed_comment_reply

 


برچسب‌ها: شیخ، ایران‌مهر، فیسبوک، ترک
نظرات (2)
یکشنبه 6 تیر 1395 ساعت 23:25
باسلام من یک تورک آزربایجانی ساکن تبریزم اما هیچ وقت خودمو ایرانی احساس نکردم چرا که اشتراکات زبانی وفرهنگی ما تورک ها با شمای عیرانی عرب زادگان بسیار متفاوت هست من افتخار می کنم به جمهوری آزربایجان شمالی وجمهوری تورکیه مقتدر وکلا افتخار می کنم به توران شما هم بروید وبه افغانستانتان برسید
امتیاز: 2 1
پنج‌شنبه 15 مرداد 1394 ساعت 17:41
آقای فارس زبان ک خودتو ایرانی و هموطن ما تورک زبانان آزربایجان میدانی!!! امیدوارم چندتا چیز رو برای ذهن کثیف و نژاد پرستانه ی شما روشن کنم : اول اینکه من مشکل شمارو با زبان تورکیم بلاخره نتونستم بفهمم؟؟ یبار میگین آذری یبار میگین زبان باستانی آذربایجانی! یبار میگین پارس آذری :)) یبار میگین مغولی عزیز من، آقایان ب اصطلاح روشن فکر ما تورکیم تووورک. 7000 ساله ک تورکیم( دوران سومری منبع ایران تورکلرین اسکی تاریخی) . درضمن نظریه ی فاشیستی احمد کسروی در رابطه با آذری بودت هزار بار بصورت علمی رد شده میتونی مطالعه کنی!
دوما شما نگران لهجه ی فارسیتون باشین ک طبق گفته ی رییس فرهنگستان خودتون بیش از پنجاه درصد کلماتتون عربی 10 درصد کلمات لاتین اعم از انگلیسی و فرانسوی و 9 درصد کلماتتون تورکی هستش. ک میتونی لغات تورکی در فارسیو تو همین ویکیپدیا بطور کامل ببینی. همچنین میتونی برتریت های زبان تورکی ب فارسیو حتی تو مقالتات خارجی اگر سواد انگلیسی داری بخونی.
ثالثا احمق های بیشعوری ک فرق بین قوم و ملت رو نمیدونن جایز بحث نیستند. ملت تورک آزربایجانی نزدیک ب 30 میلیون با احتساب تورکهای آزربایجان ، تورکهای قشقایی خلج تورکلری، ترکمن ها، تورکهای افشار مشهد ، قجرها و ... میباشند. درضمن زبانی رو ک تو دنیا 350 میلیون متکلم داشته باشه ( میتونی ویکیپدیا فارسی ببینی) رو زبان محلی نمیگن!!! زبان محلی زبان اقلیت هایی مثل کرد و بلوچ و ... رو میگن.
حرف من اینکه شمایی ک سنگ ایرانو ب سینه میزنی ما تورکها 1100 سال از مرزو خاک ایران با حکومتهای تورک زبان رفاع کردیم. 8 سال در جنگ تحمیلی خون دادیم. پس بهتره ما رباره ی ایران حرف بزنیم. نه شما ک همش 90 ساله از رضا شاه ب اینور اومدین. درهرصورت افرادی ک متعصب ب مرز و بوم ایران هستند باید زبان تورکی خالص ک بعنوان سومین زبان قانونمند جهان هستش رو قبول کنند. نه لهجه ی فارسیو...
درهرصورت هرچی تو یا امثال تو بگه هیچ فرقی واسه ی بزرگی ما ملت تورک نداره. شما فارس زبانها میتونید ب برادرای افغانیتون افتخار کنید :))).
حرف اول و آخر من : هارای هارای من تورکم
امتیاز: 6 1
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)

نام :
ایمیل :
وب/وبلاگ :
ایمیل شما بعد از ثبت نمایش داده نخواهد شد