X
تبلیغات
زولا

چرا آمریکا از داعش حمایت می‌کند؟

دوشنبه 21 مهر 1393 ساعت 15:17


ایران‌مهر


آمرلی جایی بود که قدرت نهفته اما دامنه‌دار و پیوستۀ ایران را به جهانیان نشان داد.

یک هفته پیش از آزادسازی شهر ترکمن‌نشین آمرلی در عراق، پیش‌قراولان گردان تکاور ایران، نوید شکست محاصرۀ داعش را به شیخ آمرلی داده بودند.

اما وی به ایشان گفته بود، ظاهرا شما داعش را نمی‌شناسید. پیش‌قراولان هم با لبخند به او گفته بودند، ظاهرا شما هم ایرانی‌ها را نمی‌شناسید.

http://kuroshebozorg2.persianblog.ir/post/195 


خلاصه، نتیجه آن شد که یک هفته بعد، آدمخواران داعش از اطراف آمرلی پس نشستند. پیش از آن هم، اربیل که حضور داعش را در پشت دروازه‌های خود احساس می‌نمود، با کمک‌های ایران نفسی تازه کرد و سیاه‌دلان داعش ناچار فرسنگ‌ها پَس رفتند.

به هر روی، اگر همین وضعیت ادامه می‌یافت، رفته‌رفته سیطرۀ ایران بر منطقۀ غربی مرزهای خود تثبیت گشته و تمام نقشه‌های غربی-عربی برای در هم شکستن محور «تهران، بغداد، دمشق، بیروت» بر باد می‌رفت.


چارۀ کار ساده بود.

تشکیل ائتلافی متشکل از سازندگان داعش، اما اینبار با ادعای مبارزه با داعش!

http://kuroshebozorg.blogsky.com/1393/05/31/post-50

 

حملات هوایی ائتلافِ آمریکا، عربستان، امارات و قطر آغاز شد. هدف‌ها هم شامل تاسیسات زیربنایی سوریه و نیز گردان‌هایی از نیروهای عراقی بود که مراکز اجتماع داعش در تکریت و نینوا را تهدید می‌کردند.

البته مقرهایی از مناطق تحت اشغال داعش نیز که پیش‌تر خبر تخلیۀ آن‌ها به ایشان داده می‌شد، مورد هدف قرار گرفت!


این طرح، دو دستاورد عمده داشت.

نخست آنکه، دست ایران از صحنۀ نبردها کوتاه شد. بدینگونه که، چنانچه تحرکی از سوی نیروهای ایرانی علیه داعش دیده می‌شد، بی‌درنگ توسط جنگنده‌های آمریکایی مورد هدف قرار می‌گرفت. دیگر نیز آنکه، تا اندازه‌ای چهرۀ مخدوش حامیان داعش، با اجرای این نمایش ساختگی و اعلام آن در خبرهای پرفشار رسانه‌ای ترمیم گردید.

http://irane-ayandeh.blogsky.com/1393/06/13/post-12

 

اکنون ترکیه با آرامش می‌تواند به دست‌اندازی ارضی در خاک سوریه بیندیشد. اسرائیل، ایران را درگیر حفاظت از منافع منطقه‌ای خود و پرداخت هزینه‌هایی غیرضرور که می‌توانست در جای دیگر صرف شود، می‌بیند. آمریکا، یک گام دیگر به نقشه‌های شوم خود در منطقۀ غرب آسیا (خاور میانه) نزدیکتر شده است. عربستان سرگرم انتقام گرفتن از ایران در عراق و سوریه است و خلاصه آنکه همه شاد و مسرورند از فشارهایی که بر ایرانِ در حال اوج‌گیری و در جهت فروکشیدن دوباره‌اش وارد می‌شود.اما ایران هم بیکار نبوده است.

به انتقام اوضاع متشنج عراق، ایران نیز با کمک شیعیان حوثی، اوضاع یمن را از دست سعودی‌ها خارج کرد. همچنین با مجهز نمودن حزب‌الله لبنان به پهپادهای پیشرفته، جلوی پیشروی داعش در مرزهای شرقی لبنان را گرفت. از سویی نیز، با حمایت پنهان از نامزد تاجیکان در کابل، عبدالله عبدالله را شریک دولت اشرف غنی نامزد آمریکایی‌ها در انتخابات ریاست‌جمهوری سراسر متقلبانۀ افغانستان نمود.

 

این نبرد ادامه دارد.

اما از آنجا که متاسفانه امروزه مغز مردم ما توسط ماهواره‌ها از پشگل گوسفند پر شده است، بنابراین در صف نانوایی و داخل خودرو و خانه و... آرزو می‌کنند که ایران همۀ این صحنه‌ها را به دشمنانش ببازد!

خواهش می‌کنیم الکی قیافۀ آدم‌های روشنفکر را به خودتان نگیرید. زیرا باید بدانیم که قدرت رسانه‌های صهیونیستی مانند منوتو، بی‌بی‌سی، صدای آمریکا و... را نمی‌توان نادیده گرفت.

بنابراین باید راهی پیدا کرد تا یکبار دیگر مردم کشورمان معنای واقعی «منافع ملی» را با پوست و گوشت و استخوان خود درک نمایند.


برچسب‌ها: آمریکا، داعش، ایران، ترکیه
نظرات (1)
پنج‌شنبه 23 مهر 1394 ساعت 02:15
نظر شما در مورد انفجار اخیر آنکارا که اجتماع حامیان کارگری ترکیه را هدف گرفت و اغلب کرد بودند چیست؟ شما چه کسانی را نافع این ترور میدونید؟
امتیاز: 0 0
پاسخ:
کار خود دولت داعش‌پرور ترکیه است.
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)

نام :
ایمیل :
وب/وبلاگ :
ایمیل شما بعد از ثبت نمایش داده نخواهد شد